» » Андрій Яроменко – Завжди довожу до кінця розпочате

 
 
 

Андрій Яроменко – Завжди довожу до кінця розпочате

Андрій Яроменко, засновник Автомобільного клубу Черкаси ділиться з читачами секретами організації перегонів, та розповідає про власний досвід в цій справі.
Андрій Яроменко – Завжди довожу до кінця розпочате

Привіт, Андрію, ти, як організатор мабуть маєш якісь секрети організації гонок на вищому рівні?
Привіт. Для того, щоб організувати гонку на високому рівні, потрібно декілька речей: досвід, уміння і любов до бюрократичної тяганини, а також справжня дружня команда. Причому, команду слід поставити на перше місце, адже я вважаю, що це головний фактор. Навіть найкрутішому організатору не вдасться нічого організувати, якщо він не має команди. Дуже важливим етапом у організації заходів є планування. Адже виконувати заплановані дії набагато легше, ніж просто імпровізувати. Ну і ще один фактор – це, звісно, філософське відношення до труднощів, яких, насправді, виникає немало.
Скажи, будь ласка, чого тобі з командою вдалося досягти за час існування клубу?
По-перше, хотілося би сказати, що ми навчаємо суддів техніки суддівства, та допомагаємо майбутнім автогонщикам, стати на успішний шлях та досягати висот в світі автоспорту. Окрім цього, наш клуб організовує перегони. Серед найбільших заходів, які ми провели є: Кубок України з ралі в 2010 та 2011 роках, Чемпіонат України з шосейної кільцевих гонок в 2010 році, Чемпіонат України з дрег-рейсингу в 2014 році, Національні змагання з автомобільного слалому в 2013 та 2014 роках, ну і сподіваємося, що нам вдасться здійснити все заплановане на сезон 2015 року.
Андрій Яроменко – Завжди довожу до кінця розпочате

Андрію, чи супроводжують ваші перегони які-небудь шоу-програми? Адже це невід’ємна частина таких заходів.
Буду відвертим, у нас цей напрям дуже слабо розвинений, порівняно з закордонними змаганнями. Звісно, музика та творчі колективи є, але хороших шоу-програм поки що немає, оскільки недостатньо фінансування. Ми, звичайно, сподіваємося, що в майбутньому нам вдасться супроводжувати наші змагання дійсно якісною шоу-програмою.
Відколи ваш клуб почав брати участь у перегонах?
Ще в 2004 році в Черкасах було створено «стріт-рейсинг» клуб, який влаштовував нелегальні перегони. Пізніше організатори захотіли влаштовувати легальні перегони, бо зрозуміли, що від нелегальних дуже мало сенсу. У 2008 році цей самий клуб провів один з етапів всеукраїнської серії з ралі на серійних автомобілях. Так сталося, що мене попросили допомогти з організацією. Через деякий час я зрозумів, що також хочу організовувати змагання, і вже в 2010 році нашому клубу вдалося провести першу професійну гонку.
Андрій Яроменко – Завжди довожу до кінця розпочате

Чи стежиш ти за аналогічними перегонами по всьому світу? А може, запозичуєш їх досвід проведення перегонів?
Звісно стежу, без цього ніяк, адже у професіоналів своєї справи, які влаштовують такого рівня змагання, завжди є чому навчитися. Окрім цього, я їжджу на деякі етапи чемпіонатів світу, де спілкуюся з організаторами, які можуть надати декілька слушних порад стосовно організації перегонів. Іноді мені вдається відвідати семінари. Хотілося б, звісно, частіше, але не завжди виходить бо бракує часу, чи коштів.
Чи популярний в Черкасах автоспорт серед дітей? Може в твоєму клубі є база для занять з дітьми автоспортом?
На жаль, але в нас такої бази поки що немає. У мене завжди була мрія створити щось подібне. Не знаю, наскільки популярним є автоспорт серед дітей в нашому місті, але дорослі на сьогодні мають для цього більше можливостей, ніж діти, оскільки вони можуть займатися цим, як пілоти на власній машині, або навіть як судді на наших змаганнях.
Андрій Яроменко – Завжди довожу до кінця розпочате

Хотілося б почути твою думку. Як ти вважаєш, що треба мати, аби стати успішним автогонщиком? Можливо, великі капіталовкладення, чи якісь конкретні риси характеру?
Без капіталовкладення, звісно, не обійтися, адже, на мою думку, успіх автогонщика більшою мірою залежить від потужності автомобіля. Хороші наставники – це також важливий пункт у становленні успіху, бо деякі непрофесійні автогонщики не мають навіть елементарних знань стосовно перегонів. Наставник зможе закласти не тільки знання, а й вміння досягати успіху. Ще одним дуже важливим пунктом є мотивація, та відсутність ліні у того, хто хоче перемагати, а не просто приймати участь. Працьовитість – це найголовніша риса характеру кожного успішного автогонщика.
Як ти гадаєш, що ще допомагає автогонщику перемагати в змаганнях?
Вміння керувати автомобілем, на перший погляд, може здатися дуже легкою справою. Але мені здається, що лише досвідчені автогонщики знають, що для керування машиною, треба вчитися, і постійно вдосконалювати свої знання. Ну, а ще від успіху залежить допомога спонсора, котрий не буде жалкувати фінансів для вдосконалення авто, тощо.
Андрій Яроменко – Завжди довожу до кінця розпочате

Скажи, який вид спорту найпопулярніший у вашому клубі? І з чим, на твою думку, це пов'язано?
Як і скрізь, мабуть, найпопулярнішими є слалом та аматорський дрег-рейсинг. Це найдоступніший вид спорту, та найпростіша можливість відчути на собі, що таке автоспорт, розігріти гуму, та відчути справжню швидкість. Саме це доводить, що дуже багато залежить від фінансових можливостей молоді. Якби в нашому місті був картодром, то багато хто мав би можливість спробувати себе у картингу, а потім, можливо, перейти на щось більш серйозне.
Як часто ви влаштовуєте перегони у вашому місті? І чи швидко на такі змагання розходяться квитки?
Ми влаштовуємо більш-менш великі перегони раз на один-два місяця. Але наші заходи проходять не тільки в Черкасах, а й по області. Клубні змагання ми організовуємо кожного місяця. Квитки передбачені тільки на дрег-рейсинг, а це не частіше ніж раз на рік, і то не завжди. Розходяться вони з великою швидкістю, бо людям, як не дивно, цікаві такі заходи.
Андрій Яроменко – Завжди довожу до кінця розпочате

Які плани в тебе плани на майбутній сезон?
Вже третій рік поспіль ми проводимо серію змагань з автомобільного слалому. Перший етап відбувся на День міста Черкас. Захід пройшов на досить непоганому рівні, і зібралося немало глядачів. Що стосується цього сезону, то ми також плануємо організувати цю серію змагань. Окрім того, збираємося провести клубні перегони та тренування. Що стосується безпосередньо мене, то я поставив перед собою завдання виїхати на пару ралійних перегонів, а далі буде видно. Сподіваємося, що в цьому сезоні нам вдасться досягти більших вершин в організації перегонів, і зробити все на високому рівні.
Що побажаєш нашим читачам?
Вашим читачам хотілося б побажати більше наснаги, перемог, впевненості у власних силах, та мирного неба над дахами автомобілів.

Розмовляла Вікторія Джуган
ПЕРЕГОНИ.info
шаблоны для dleскачать фильмы

Категорія: Змі про нас